Nastrój się na pozytywne myślenie

Nadeszła jesień. Niektórzy ją bardzo lubią, niektórzy twierdzą, że to najgorsza pora roku. Czy naprawdę tak jest? Każda pora roku jest piękna i ma swoje zalety. Może negatywna strona jesieni siedzi tylko w Naszych głowach?

Wierzę w to, że pozytywne myślenie przyciąga pozytywne zdarzenia i pozytywnych ludzi. Tak, wiem, czasami trudno znaleźć w sobie tą iskierkę, a po zakończonym dniu trudno powiedzieć, że był udany. Warto jednak szukać pozytywnych chwil i pozytywnie myśleć każdego dnia.

Wiem jakie to ciężkie, kiedy budzimy się rano, a za oknem jest jeszcze ciemno. W myślach krąży nam tysiąc spraw do załatwienia i tych zawodowych i osobistych. Zdajecie sobie sprawę w ile miejsc nie możecie się spóźnić i ile rzeczy może nie wyjść. Na dodatek, przy takim nastawieniu, w powietrzu wisi kłótnia z otaczającymi Nas osobami. Wtedy jesteśmy skazani na porażkę. I tak wstając rano, zanim zacznie się dzień, w głowach już ułożyliśmy sobie czarny scenariusz, który skutecznie będziemy realizować. Pytanie, CZY WARTO? 

Gdy budzimy się rano, warto zacząć dzień nie tylko od wstania prawą nogą, ale również od pomyślenia sobie „WIERZĘ, ŻE TO BĘDZIE DOBRY DZIEŃ”. Nie mówimy tego bezpodstawnie, przecież w każdy dzień wkładamy swoją ciężką pracę, przygotowania oraz plany. Pozytywne myślenie ma kluczowy wpływ na skuteczną realizację Naszych celów.

Czy to jest klucz do realizacji planów? Odpowiedź brzmi niestety – nie. Myśląc pozytywnie wysyłamy sygnał do otaczającego świata „CHCĘ, ŻEBY SIĘ UDAŁO”. Takie podejście motywuje nas, zachęca do podejmowania prób, realizowania wyznaczonych celów, a także zwiększa wiarę w nasze możliwości.

Nie każdy dzień będzie idealny i pozwoli Ci na 100% realizacji twoich planów. Warto cieszyć się z rzeczy, które Ci się udało, aby dodawać sobie energii na kolejny dzień. Mark Twain powiedział „Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu.” Myślmy pozytywnie i uwierzmy w siebie!